(8 37) 54 94 47 raudondvariokc@gmail.com facebook wheelchair

Rudens lygiadienio misterija „Vyrgalės sakmės“

Rudens lygiadienio misterija „Vyrgalės sakmės“ skirta vietovardžių metams. Vyrgalė – sala, buvusi Nevėžio ir Nemuno santakoje, kurioje stovėjo pilis. Salą kartu su pilimi ir vietovardį Vyrgalė nuplovė srauni upės ir laiko tekmė. Nevėžio ir Nemuno santaka yra mėgiama Raudondvario bendruomenės susibūrimo vieta, apipinta legendomis, pasižyminti ypatingai gražiu kraštovaizdžiu. Kitoje Nevėžio ir Nemuno santakos pusėje yra legendinis Pyplių piliakalnis. Rudens lygiadienio misterija, apjungė abiejų piliakalnių legendas ir padavimus, dainuojamąją, instrumentinę ir choreografinę tautosaką. Visą tai kūrė ir apjungė į muzikinį vaidinimą Kauno rajono Raudondvario, Kulautuvos ir Zapyškio gyvenviečių bendruomenės. Misterijos kūrybiniame procese dalyvavo Raudondvario kultūros centro, Kulautuvos ir Zapyškio laisvalaikio salių mėgėjų meno kolektyvai, bei profesonalūs atlikėjai.

Specialiai šiai misterijai buvo sukurti šviečiantys sodai. Tai tradicinių šiaudinių sodų rišimo technika pagaminti sodai iš šiuolaikinių fluorescuojančių medžiagų. Sodai buvo pakabinti Nevėžio ir Nemuno santakos parke, abejose upių krantuose. Tai įprasmino lygiadienio virsmą, kai šviesa susilygina su tamsa.

Pagrindinis viso projekto moto – suvok savo tapatumą!

Projektas įgyvendintas 2019 m. rugpjūčio 26 d. – 2019 m. spalio 31 d.

Projekto tikslas – ugdyti bendruomenių pilietiškumą ir tautiškumą, padėti suvokti kultūros vertybių saugojimą ir įamžinimo svarbą.