2022-05-30

Savaitgalis pilnas kultūros
Nors šį savaitgalį oras nelepino, bet kiekvienas galėjo jį praleisti kultūringai ir prasmingai, o dangus pagailėjo kai kurių lauke vykusių renginių ir padovanojo saulę.
27 d. kulautuviečiai šventė vyrų ansamblio „Šilokas” 20-ies metų veiklos jubiliejų. Svečiuose dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad tai vienintelis vyrų ansamblis ne tik rajone, bet ir visoje Kauno apskrityje.
28 d., šeštadienį, Užliedžiuose prasidėjo tradicinės „Griežlės dienos”. Šį kartą jų pagrindiniais partneriais tapo „Kaunas-2022” ir „Kino pavasaris”. Pirmoji diena buvo skirta Ukrainai, o sekmadienį į kino seansus rinkosi vaikai ir tuo pačiu šventė tarptautinę vaikų gynimo dieną.
29 d. ,sekmadienį,dvaro parke, nuskambėjo jau tradicinis XV bardų festivalis „Ant žemės krašto”. Jame dalyvavo ir nuolatiniai atlikėjai ir pirmą kartą dainuojantys šiame festivalyje. Publika plojo ir žinomiems veidams- Kazimierui Likšai, Aistei Lasytei.
Savaitgaly gausu buvo ir išvykų. Šeštadienį mišrus choras „Svajonė” ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Vėjo malūnėlis” dalyvavo tarptautiniame chorinės muzikos ir liaudiškų šokių festivalyje „Čia mes laimingi” Jonavoje, o sekmadienį folkloro ansamblis „Piliarožė” koncertinę programą pristatė tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba, skamba kankliai” Vilniuje.