2024-04-17

Raudondvaryje prasidėjo Juozo Naujalio metai
Balandžio 14 d. raudondvariečiai pradėjo kompozitoriaus Juozo Naujalio metus. Šiais metais jam 155-eri. Iškilmingose mišiose, Raudondvario bažnyčioje, kurioje ir įvyko pirmoji kompozitoriaus pažintis su muzika, giedojo Kauno rajono meno mokyklos jaunučių choras ir solistės, taip pat Raudondvario kultūros centro choras „Svajonė“.
Nuo 15 val. į bažnyčią rinkosi chorinės muzikos gerbėjai, paminėti balandžio 9 d. gimusio maestro gimtadienį. Visus susirinkusius pasveikino LR Seimo narys Viktoras Pranckietis, pažymėjęs kokia svarbi ir aktuali chorinės muzikos patriarcho kūryba yra ir šiuo metu, o chorai sugiedojo vieną svarbiausių ir brangiausių kiekvienam lietuviui giesmių „Lietuva brangi“. Gausiai į bažnyčią susirinkę žiūrovai turėjo progą pasiklausyti ir išskirtinio koncerto – Martin Völlinger „The Latin Jazz Mass“ (Džiazinės mišios). Jas atliko : Raudondvario mišrus choras „Svajonė“, Kauno rajono meno mokyklos jaunių choras (vadovė Renata Mišeikienė, koncertmeisterės Ieva Lukšienė, Laura Katinienė), Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos moksleivių choras „Cantica” ir Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didźiojo ) bažnyčios kamerinis choras (vadovas Rolandas Daugèla, chormeisterė Daria Goda Barkauskaitė), Roberta Daugèlaitè, Aušra Gelusevičienè (klavišiniai), Svajūnas Birgiolas (saksofonas), Gustas Kuskevičius (mušamieji). Žiūrovai buvo sužavėti originaliai atliktu kūriniu. Antroje koncerto dalyje skambėjo kompozitoriaus Juozo Naujalio kurta chorinė muzika, skambėsianti ir šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“.
Tai pirmas projekto „Raudondvaris- Naujalis-155“ renginys, skambiai ir originaliai pradėjęs kompozitoriaus Juozo Naujalio metus. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno rajono savivaldybė.
Foto Kornelija Zizaitė